فیلم آموزشی 9 دقیقه ای اهمیت و آینده CRM

فیلم آموزشی 9 دقیقه ای اهمیت و آینده CRM

 • يکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴
 • 5 نظر
 • تعداد بازدید: 4033
 • RSS

در فیلم آموزشی 9 دقیقه ای اهمیت و آینده CRM درباره آینده CRM از دیدگاه دو شرکت تحقیقاتی و معتبر گارتنر و فورستر صحبت می کنیم و آینده نرم افزار های CRM نسبت به درخواست قابل توجه کسب و کارها برای خرید نرم افزار های CRM بررسی می کنیم


سلام به دوستان عزیز نازنین دانشمند هستم مدرس،تحلیلگر ومجری سیستمهای CRM و همینطور مدیر سایت www.upvccenter.com فعالیتم از سال 1388 با سایت UpvcCenterشروع کردم و بیش از 4 سال که به صورت تخصصی در زمینه CRM فعالیت دارم اسم این ویدیو آموزشی اهمیت و آینده CRM است. سیستمهای CRM دارای سه بعد فکری ، اجتماعی و تکنولوژی نرم افزار CRM درباره اهمیت و آینده CRM از دیدگاه دو شرکت تحقیقاتی و معتبر گارتنر و فورستر صحبت می کنم

شرکت گارتنر یکی از بزرگترین و معتبر ترین شرکتهای تحقیقاتی در زمینه فناوری اطلاعات است . راه کارها و مقالاتی که گارتنر منتشر می کند. برای افرادی که در زمینه crm فعالیت می کنند. منبع بسیار خوبی است. من خودم در هنگام تحلیل و پیاده سازی سیستم های crm از روش گارتنر استفاده می کنم. اگر دوست داشتید اطلاعات بیشتری در این باره بدست آورید به سایت www.gartner.com مراجعه کنید.
البته بسیاری از تحقیقات گارتنر رایگان نیست و باید آنها را خریداری کنید. پیش بینی گارتنر تا سال 2017 افزایش قابل توجه تولید نرم افزارهای crm نسبت به نرم افزار های ERP و حدود 36.5 میلیون دلاری آمریکا است. در نموداری که گارتنر منتشر کرده است. رشد نسبی نرم افزارهای ERP و crm ، نرم افزار های هوش تجاری ، نرم فزار های مدیریت زنجیره تامین و ویدئو کنفرانس ها را از سال 2010 تا 2017 نشان می دهد. افزایش تولید نرم افزار های crm نشان دهنده استقبال خوب کسب و کار های مختلف برای خرید نرم افزار CRM است .

تحلیل و پیاده سازی سیستم های crm از روش گارتنر

به سطح اشباع رسیده است. و سهم عمده بازار اختیار salesforce وsap و اوراکل است.
فورستر سهم عمده بازار crm را به 3 تا 4 شرکت محدود کرده است. از مهمترین شرکت ها، شرکت salesforce است که برای شرکت های متوسط و شرکت های کوچک در حال رشد نرم افزار های Software as service را تولید می کند. طبق پیش بینی گارتنر شرکت salesforce تا سال 2018 نزدیک به 15 میلیون کاربر خواهد داشت.


فناوری و استراتژی های مشتری مداری

نرم افزار های software as service یا اجاره نرم افزار
نرم افزار های هستند که شما نیاز به پرداخت خرید مجوز نرم افزار را ندارید و با پرداخت شارژ ماهانه به ازای هر کاربر از طریق اینترنت از این نرم افزار CRM می توانید استفاده کنید. اجاره نرم افزار در کشور های خارجی مخصوصا برای شرکت های کوچک و متوسط با استقبال خوبی همراه بوده است. به همین خاطر نرم افزار های salesforce فروش خوبی دارند. البته این روش استفاده از نرم افزار مشکلاتی هم دارد.شما به شدت به شرکت خدمات دهنده وابسته هستید و با هر نوع مشکلی در قطعی اینترنت به منبع اطلاعاتی خودتون دسترسی نخواهید داشت.
دومین سهم بازار در اختیار شرکت sap است sap یک شرکت آلمانی است که توسط 5 نفر از کارشناسان سابق IBM تاسیس شده است.
سومین سهم بازار مربوط به شرکت oracle است. نرم افزار های CRM مربوط به شرکت اوراکل به صورت اختصاصی و فقط برای سازمان های بزرگ طراحی می شود. اوراکل نرم افزار های شرکتSiebel و elaqua را خریداری کرده و این دو شرکت در حال حاضر بخشی از شرکت اوراکل هستند.
نرم افزار Microsoft برای شرکت های بزرگ ولی به صورت پکیچ طراحی شده است.
در گفته های قبلی درباره بازار تولید نرم افزار crm صحبت کردم واینکه تولید نرم افزارهای زیاد و متنوع تا حد زیادی باعث اشباع شدن این بازار شده است .
درباره نرم افزار های crm ایرانی باید گفت. در ایران آمار دقیقی درباره نرم فزار های crm ایرانی وجود ندارد به همین خاطر در این بخش درباره تجربیات شخصی خودم صحبت می کنم. و امیدوارم این تجربیات برای شما مفید باشد. در ایران شرکت های که فروشنده نرم افزار crm هستند به دو دسته تقسیم می شوند
اول شرکتهای نرم افزاری که خودشون نرم افزار تولید می کنند و دوم شرکت های که نرم افزاری خارجی را به صورت ترجمه فارسی می فروشند.
در این متن قصد مقایسه نرم افزار ها را باهم نداریم. اما چیزی که درباره اهمیت و آینده CRM در ایران می توان گفت متفاوت با پیش بینی گارتنر و فروستر نیست. توجه خیلی از شرکت ها به سمت نرم افزار های crm جذب شده است. از اواسط سال گذشته در هر ماه 2 تا 3 شرکت جدید می بینم که فروش نرم افزار crm را تبلیغ می کنند. ولی چیزی که در این شرکت های جدید می بینم کپی برداری از نرم افزار های ایرانی قدیمی و یا خارجی است . این شرکت ها حتی با اصول اولیه crm هم آشنا نیستند. چطور ممکن شرکتی در تولید و فروش نرم افزار موفق باشد . در حالی که درون شرکت خود سیستم crm را پیاده سازی نکرده است. در بخش های قبلی توضیح دادم شرکت های خارجی برای یک بازار هدف مشخص تولید می کنند و هر شرکت مشتریان و بازار مخصوص خود را دارد.
شما وقتی سایت salesforce را باز می کنید. با این جمله مواجه می شوید. نرم افزار های salesforce برای کسب و کار های متوسط و کسب و کارهای کوچک درحال رشد است. یکی از اصول اولیه crm شناخت نیاز مشتری و تولید بر اساس نیاز مشتری است. چه طور انتظار داشته باشیم مشتریان وفادار خود را داشته باشیم در حالی که حتی بازار هدف و نیاز مشتریان خود را نمی شناسیم. این شرکت ها چون با علم crm آشنا نیستند بجای تحلیل بازار هدفشون بر اساس دیده ها و شنیده های نرم افزارهای دیگر تولید می کنند. که باعث می شود که نرم افزار شان یا در حد یک نرم افزار مدیریت تماس باقی بماند و یا در تولید و فروش نرم افزار موفقیت چشم گیری نداشته باشند. به کارشناسانی که قصد تولید نرم افزار crm را دارند توصیه می کنم اولا اصول و مفاهیم صحیح crm را یاد بگیرند و در تعیین بازار هدفشان از استراتژی اقیانوس آبی استفاده کنند.نظرات رسیده

 • پیام عزیزی
 • |
 • پنج شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ۱۴:۵۱

آفرین به شما خانم دانشمند من از سال 88 در نمایشگاه با شما آشنا شدم هر سال شاهد رشد و موفقیت روز به روز شما بوده ام


 • نادیا ارجمند
 • |
 • يکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۸

دوره آموزشی CRM پیشرفته کی برگزار میشه؟من دوره مقدماتی را اومدم برای دوره بعدی می خوام ثبت نام کنم


 • مهسا نوروزی
 • |
 • يکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۳

خانم دانشمند صحبتهای شما کاملا درسته ولی در ایران هنوز مدیران شرکتها با مفاهیم مدیریت ارتباط با مشتری آشنا نیستند تعدادی از مدیران هم که آشنا هستند توانایی اجرا ندارند


 • امیر علی موسوی
 • |
 • شنبه ۱۹ دي ۱۳۹۴ ۱۰:۴۷

با سلام خانم دانشمند استراتژی اقیانوس آبی چیست؟میشه بیشتر توضیح دهید


 • نازنین دانشمند - مدیر سایت www.UpvcCenter.com
 • |
 • دوشنبه ۲۱ دي ۱۳۹۴ ۱۰:۴۲

مفهوم استراتژی اقیانوس آبی در مقابل مفهوم اقیانوس قرمز یا اقیانوس خون است بسیاری از مدیران موفقیت را در پیروزی از رقیت و گرفتن سهم بیشتری از بازار می دانند پس وارد جنگ برندها می شوند که بیشتر استراتژیها بر اساس مدل نظامی و حمله تعریف می شود اما در استراتژی اقیانوس آبی بر اساس ارزش آفرینی برای مشتری و نوآوری است و به شما کمک میکنه تا بدون درگیر شدن در جنگ برند ها ، هزینه های کمتر و سود آوری بیشتری داشته باشید. سالهای 90 و 91 در نمایشگاهای در و پنجره و صنعت ساختمان شرکتهای زیادی بودند که از استقبال بازدید کننده ها ناراضی بودند و هر بار که علت حضورشون (با وجود عدم رضایت از بازدید کنندهای نمایشگاه) در سال بعد میپرسیدم فقط حضور رقبا در نمایشگاه را علت حضورشون اعلام میکردند با افزایش هزینه ها ،افزایش قیمت دلار در و همینطور رکود شدیدی که در بازار مسکن اتفاق افتاد شاهد ضعیفتر شدن شرکتها ، کاهش تولید و نیروی انسانی بودم اما شرکتهایی هم دیدم که در سالهای 91 تا 94 حتی با وجود شرایط بد بازار رشد خوبی داشتند.
خوشحال می شویم سوال ، نظر یا پیشنهادی دارید، بفرمایید؟